Letošnje športne igre so potekale v sklopu Pomurskega sejma, ki je zagotavljal izredno dobre pogoje za izvedbo tekmovanj. Iger se je udeležilo več kot 1000 obiskovalcev, od tega je bilo prijavljenih cca 680 tekmovalcev v šestih različnih športnih disciplinah. Soorganizatorja tekmovanja sta bili OZVVS Gornja Radgona in PVD Sever za Pomurje.
Otvoritvene slovesnosti so se udeležili tudi gostje in sicer: županja G. Radgone g. Urška Mauko Tuš, direktor PU Murska Sobota Damir Ivančić, načelnik PU G. Radgona Danilo Lukovnjak in gost iz Republike Hrvaške, generalni sekretar UDVHR brog. v pokoju Marin Gregorovič.
Zbrane sta nagovorila predsednik ZVVS Ladislav Lipič ter županja Urška Mauko Toš, ki je tudi uradno otvorila veteranske športne igre. Kot rečeno, so tekmovanja potekala v 6 disciplinah, ki so potekale hitro in usklajeno, kar je imelo za posledico, da smo uradno razglasitev izvedli že ob 15. uri.
V veliko veselje in zadovoljstvo organizatorje šteje tudi dejstvo, da na tekmovališčih nismo imeli nobenih poškodb ali zdravstvenih težav udeležencev. Za zdravstveno oskrbo so poskrbele članice Rdečega križa iz Gornje Radgone, za kar se jim še posebej zahvaljujemo. Igre so ponovno pokazale, da se člani obeh veteranskih organizacij radi in množično udeležujejo takšnih prireditev, ki omogočajo poleg tekmovalnega naboja tudi priložnost za sproščeno druženje in medsebojne pogovore.
Posebno pohvalo zaslužijo tudi številni prostovoljci obeh lokalnih društev, ki so skrbeli za vso potrebno logistiko, od urejanja prometa, usmerjanja udeležencev, pripravo tekmovališč, zagotovitev vode na tekmovališčih in še številnih drugih, včasih očem tudi nevidnih stvari, da so igre potekale tekoče in brez nevšečnosti.
Gornja Radgona
15. 06. 2025
